loading
Производи
Производи
нема податок

Германски бренд

Кинеско занаетчиство

TALLSEN потекнува од Германија и целосно го наследува германскиот стил на прецизно производство. Кога беше воведен во Кина, совршено се совпаѓаше со напредните производствени принципи на Кина. TALLSEN го истражи меѓународниот пазар и освои светско признание и слава со нашата континуирана потрага по иновации, професионално истражување и развој и строга контрола на квалитетот.

нема податок

Совршен хардвер решенија за домаќинство

Различни области на живеење имаат различни барања за формата и функцијата на мебелот. Нашиш додатоци за мебел колекцијата на производи нуди совршено Додатоци за чување во кујна И   Хардвер за складирање на гардероба решение за секоја станбена и работна средина.
Додатоци за чување во кујна
Ограничен простор, неограничена среќа
нема податок
Променлив живот во секој сантиметар
нема податок
Хардверски решенија за дневна соба
Мирот е потрага по среќа
нема податок

Најпродаваниот домашен хардвер

Фокусирајте се на снабдување со врвни додатоци за мебел во светот, како на пр Метален систем за фиоки , Слајдови за фиоки , Шарки на вратата , и славини за мијалник за кујна. градење на најдобрата платформа за снабдување со хардвер во индустријата. Висок квалитет, разновидност и исплатливи. Професионалниот Р&Тим Д, напредна опрема за производство, квалитет, дизајн и посебни карактеристики за да одговараат на барањата на пазарот.
Tallsen три пати нормален топчесто лежиште лизга SL3453
TALLSEN THREE FOLDS NORMAL SLIDES со топчести лежишта е парче хардвер што се користи за непречено функционирање на фиоките во мебелот, кабинетите и другите складишни единици. Тие се дизајнирани да обезбедат цврста и сигурна платформа за фиоките да се лизгаат и излегуваат без напор, што ги прави суштински дел од секој модерен дизајн на кабинет или мебел. Употребата на TALLSEN THREE FOLDS NORMAL SLIDES со ТОПЧКА, исто така, обезбедува поголема носивост, овозможувајќи потешките предмети да се складираат во фиоката без да се грижите дали лизгачите ќе се скршат или заглават. Фиоките со топчести лежишта покрај нивните функционални предности нудат неколку дизајнерски предности. Достапни се во различни големини и завршетоци за да одговараат на секој декор и може да се инсталираат во различни ориентации за да одговараат на специфичните распореди на фиоки. При изборот на лизгалки за фиоки со топчести лежишта, важно е да се земат предвид капацитетот на производот, должината на продолжувањето и целокупната издржливост. Побарајте модели со високи оценки за тежина, целосно
Целосна екстензија тампон Undermount Drawer Slides SL4336
На TALLSEN's Full Extension тампон Undermount Drawer Slides е тобоган за фиоки за дрвени фиоки. Бидејќи шината за лизгање е инсталирана под фиоката, оригиналниот стил и дизајн на производот нема да се менуваат. Поради нивната вградена карактеристика за тампонирање, која обезбедува фиоките да се затвораат непречено и тивко, без никакво удирање или треперење. Производот е дизајниран со висококвалитетни вградени ролки и амортизери што овозможуваат непречено влечење и тивко затворање
Cushion Undermount Drawer Slides SL4321
Слајдовите за фиоки на TALLSEN's Cushion Undermount се суштинска компонента на модерниот кабинет, обезбедувајќи непречено и тивко ракување со фиоките, а истовремено нуди елегантен и рационализиран изглед. Комбинира интелигентни карактеристики плус извонредна акција на лизгање за денешниот модерен кабинет. Неговиот вграден течен амортизер може да реализира континуирано и стабилно меко затворање. Системот за лизгање се движи без досаден шум или отпор
Тенка метална фиока кутија за кабинет
Колекцијата SLIM METAL DRAWER BOX, уникатната колекција на TALLSEN, вклучува страничен ѕид, лизгачка шина со меко затворање со три дела и предни и задни конектори. Едноставноста на дизајнот ви овозможува да го комбинирате со кој било домашен хардвер за да го направите дизајнот на вашиот дом да блесне. Дизајнот на страничниот ѕид со ултра тенка фиока гарантира дека можете ефикасно да го користите вашиот простор за складирање. Ние обезбедуваме различни големини за да можете да го најдете најсоодветниот производ за вас. TALLSEN HARDWARE се придржува до меѓународната напредна технологија на производство, овластена од системот за управување со квалитет ISO9001, швајцарското тестирање на квалитетот SGS и CE сертификатот, осигурува дека сите производи се усогласени со меѓународните стандарди
Хидраулична шарка со прицврстување на чашата Tallsen 40 мм TH4029
ХИДРАУЛИЧНА ШАРКА НА ЧАШАТА TALLSEN 40mm, големина на дупка за чашката од 40mm, погодна за подебели панели на вратите на мебелот. Дизајн за брза инсталација, лесна инсталација и расклопување, само нежно притиснете ја основата, избегнувајќи повеќекратно расклопување и оштетување на вратата на кабинетот, лесен и удобен за употреба. Надграден помошен крак за амортизација, порамномерна сила на отворање и затворање, со хидраулично придушување, тивко отворање и затворање, што ви дава удобно и тивко искуство при користењето. Во производниот процес, придржувајќи се до меѓународната напредна технологија, TALLSEN 40MM CUP CLIP-ON HYDRAULIC HINGE ја помина сертификацијата за системот за управување со квалитет ISO9001, целосно во согласност со швајцарскиот тест за квалитет SGS и CE сертификатот, сите производи се во согласност со меѓународните стандарди, а квалитетот и безбедноста се загарантирани
нема податок
Дали сте заинтересирани за Талсен?
Барате решенија за хардверски додатоци за да го подобрите квалитетот на вашите производи за мебел? Испратете порака сега, преземете го нашиот каталог за повеќе инспирација и бесплатни совети.
нема податок

За Талсен

Талсен е претпријатие за домашен хардвер што го интегрира Р&Д, производство и продажба. Талсен има модерна индустриска област со 13.000, маркетиншки центар со 200 метри, центар за тестирање производи со 200 метри, изложбена сала со искуство од 500 метри, логистички центар со 1.000 ㎡. Талсен е секогаш посветен на создавање на хардверски производи за домаќинство со супериорен квалитет во индустријата.


Во меѓувреме, Tallsen формираше професионален маркетинг тим од повеќе од 80 вработени во комбинација на ERP, CRM систем за управување и платформата за е-трговија O2O маркетинг модел, обезбедувајќи им на купувачите и корисниците од 87 земји и региони ширум светот целосен опсег на домашни хардверски решенија.

Продажна мрежа
Tallsen има воспоставено професионален маркетинг тим од повеќе од 80 вработени во комбинација на ERP, CRM систем за управување и платформата за е-трговија O2O маркетинг модел, обезбедувајќи им на купувачите и корисниците од 87 земји и региони низ светот цела палета на домашен хардвер решенија.
Модерна индустриска област
Изложбена сала
1px
Центар за тестирање
1px
Логистички центар
1px
Маркетинг центар
1px
80+
Маркетинг тим
нема податок
Продажната мрежа на Талсен

Tallsen има воспоставено професионален маркетинг тим од повеќе од 80 вработени во комбинација на ERP, CRM систем за управување и платформата за е-трговија O2O маркетинг модел, обезбедувајќи им на купувачите и корисниците од 87 земји и региони низ светот цела палета на домашен хардвер решенија. Талсен има модерна индустриска област со 13.000, маркетиншки центар со 200 метри, центар за тестирање производи со 200 метри, изложбена сала со искуство од 500 метри, логистички центар со 1.000 ㎡.

Модерна индустриска област
Изложбена сала
Центар за тестирање на производи
Маркетинг центар
нема податок
THAT'S WHY JOIN TALLSEN
Привлекување инвестиции на глобално ниво

За одличните агенти кои ги постигнуваат стандардите за промет и погоре, централата ќе даде чекор попуст бонус.

нема податок
Продажната мрежа на Талсен
Tallsen има воспоставено професионален маркетинг тим од повеќе од 80 вработени во комбинација на ERP, CRM систем за управување и платформата за е-трговија O2O маркетинг модел, обезбедувајќи им на купувачите и корисниците од 87 земји и региони низ светот цела палета на домашен хардвер решенија. Талсен има модерна индустриска област со 13.000, маркетиншки центар со 200 метри, центар за тестирање производи со 200 метри, изложбена сала со искуство од 500 метри, логистички центар со 1.000 ㎡.
Модерна индустриска област
Изложбена сала
Центар за тестирање на производи
Маркетинг центар
нема податок
Дали сте заинтересирани за TALLSEN?

Барате решенија за хардверски додатоци за да го подобрите квалитетот на вашите производи за мебел? Испратете порака сега, преземете го нашиот каталог за повеќе инспирација и бесплатни совети.

Последни вести
Tallsen е хардверски бренд кој го наследува германскиот занаетчиски дух и го применува супериорниот производствен концепт за поддршка на здравјето и среќата на стотици милиони семејства.
Еден добар слајд за фиоки не треба да бара повеќе од некои основни алатки и неколку минути од вашето време за да се инсталира. Отстранувањето на фиоката треба да биде уште полесно, за да можете лесно да ја прегледате целата содржина и да додавате/ отстранувате работи како што сакате
2024 05 30
Корпите што се извлекуваат се бескрајно приспособливи и ви овозможуваат да ги искористите предностите од секој квадратен инч простор за складирање во внатрешноста на вашиот кујнски кабинет
2024 05 30
Во денешниот ден’Водич чекор-по-чекор, ние’Јас ќе ви покажам како да ги заобиколите сите потенцијални главоболки и да ја изберете вистинската големина на фиоката 5 лесни чекори! Значи, без дополнително одложување, да започнеме.
2024 05 30
Ајде.’истражете ја суштинската улога на кујнските корпи за складирање, дајте врвни совети за нивно користење, истражете различни типови погодни за модуларна кујна и наведете фактори што треба да ги земете предвид при изборот на совршена корпа за вашите потреби.
2024 04 25
нема податок
Дали имате прашања?
Контактирајте со нас сега.
Хардверски додатоци за вашите производи за мебел по мерка.
Добијте комплетно решение за хардверски додаток за мебел.
Добијте техничка поддршка за инсталација, одржување на хардверски додатоци & корекција.

Имате прашање?

Слободно контактирајте со нас

Постојано се стремиме само кон постигнување на вредноста на клиентите
Решенија:
Адреса
TALLSEN Innovation and Technology Industrial, Jinwan SouthRoad, ZhaoqingCity, провинцијата Гуангдонг, П. R. КинаName
Customer service
detect