loading
Производи
Производи

Клучни точки за избор на слајдови за фиоки

Носивоста на фиоката главно зависи од квалитетот на челикот на шината. Фиоките со различни спецификации имаат различни дебелини и носечки својства. Кога купувате, можете да ја извлечете фиоката и силно да ја притиснете со рацете за да видите дали ќе се олабави, штрака или ќе се преврти. Материјалот на макарата на лизгачката шина ја одредува удобноста на фиоката при лизгање. Пластичните макари за лизгачки шини, челични топчиња и најлон отпорен на абење се трите најчести материјали за макара. Меѓу нив, најлонот отпорен на абење е врвна класа, кој е тивок и тивок при лизгање.

Во зависност од квалитетот на макарата, можете да ја туркате и повлечете фиоката со еден прст. Не треба да има адстрингентност и бучава. Изберете ги клучните точки за да видите дали уредот за притисок работи добро, само пробајте го! Погледнете дали заштедува труд и дали сопирањето е погодно. Но, треба да се забележи дека иако уредот за притисок е многу добар, цената е поскапа.

Споделете го она што го сакате


Препорачан за тебе.
нема податок
Контактирај се со нас.
Постојано се стремиме само кон постигнување на вредноста на клиентите
Решенија:
Адреса
TALLSEN Innovation and Technology Industrial, Jinwan SouthRoad, ZhaoqingCity, провинцијата Гуангдонг, П. R. КинаName
нема податок
Авторски права © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Тајп 
detect