loading
Производи
Производи

Како да купите мебел и хардверски додатоци

4

Хардверските додатоци се широко користени во мебелот. Со доаѓањето на мебел за расклопување на панели и подемот на самосклопен мебел, хардверските фитинзи за мебел станаа важен дел од модерниот мебел. Кога купувате мебел и барате од луѓето да направат мебел, како да изберете соодветна хардверска галантерија?

Хардверските фитинзи за мебел може да се поделат на два вида: функционален хардвер и декоративен хардвер. Функционалниот хардвер се однесува на хардверски фитинзи кои можат да реализираат некои функции во мебелот, како што се конектори, шарки и лизгалки. Исто така, најмногу треба да обрнеме внимание на хардверските фитинзи.

Кога купувате, прво внимателно набљудувајте дали процесот на изгледот е груб, потоа преклопете го прекинувачот неколку пати за да видите дали е слободен, видете дали има некаков ненормален шум, видете дали одговара на класата на мебелот, а потоа измерете ја тежината со рака . На пример, во споредба со слични производи, производите со голема тежина имаат релативно подобри материјали, затоа обидете се да ги користите производите на производителите со подолга историја на работа и поголема популарност.

Покрај тоа, декоративните хардверски додатоци, како што се рачките, треба да се земат предвид во хармонија со бојата и текстурата на мебелот. Рачката на кујнскиот мебел не треба да биде направена од цврсто дрво, во спротивно, рачката лесно ќе се деформира во влажна средина.

Споделете го она што го сакате


Препорачан за тебе.
нема податок
Контактирај се со нас.
Постојано се стремиме само кон постигнување на вредноста на клиентите
Решенија:
Адреса
TALLSEN Innovation and Technology Industrial, Jinwan SouthRoad, ZhaoqingCity, провинцијата Гуангдонг, П. R. КинаName
нема податок
Авторски права © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Тајп 
detect