loading
Производи
Производи

Класификација на лизгачки шини

Овој тип на слајд постои долго време. Тоа е првата генерација на тивки слајдови за фиоки. Од 2005 година, полека се заменува со лизгалки од челични топки во новата генерација на мебел. Лизгачот на валјакот има релативно едноставна структура, составена од една макара и две шини, кои можат да се справат со секојдневните потреби за туркање и влечење, но има слаба носивост и нема функции за тампон и враќање. Најчесто се користи во фиоки за тастатура на компјутер и светлосни фиоки.

Слајдот од челичната топка е во основа метален тобоган од два или три пресеци. Почеста е структурата поставена на страната на фиоката, која е релативно едноставна за инсталирање и заштедува простор. Висококвалитетната челична шина за лизгање со топчиња може да обезбеди непречено лизгање и голем капацитет на лежиште. Овој тип на лизгачки шини може да има функција на затворање на тампон или притискање на отворот за враќање. Во модерниот мебел, лизгалките со челични топки постепено ги заменуваат лизгалките со ролери и стануваат главната сила на модерните слајдови за мебел.

Споделете го она што го сакате


Препорачан за тебе.
нема податок
Контактирај се со нас.
Постојано се стремиме само кон постигнување на вредноста на клиентите
Решенија:
Адреса
TALLSEN Innovation and Technology Industrial, Jinwan SouthRoad, ZhaoqingCity, провинцијата Гуангдонг, П. R. КинаName
нема податок
Авторски права © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Тајп 
detect