loading

Klasifikimi i hekurudhave rrëshqitëse

Ky lloj rrëshqitjeje ka ekzistuar për një kohë të gjatë. Është gjenerata e parë e rrëshqitjeve të sirtarit të heshtur. Që nga viti 2005, ajo është zëvendësuar ngadalë nga rrëshqitëse topash çeliku në gjeneratën e re të mobiljeve. Rrëshqitja e rrotullës ka një strukturë relativisht të thjeshtë, e përbërë nga një rrotull dhe dy shina, të cilat mund të përballojnë nevojat ditore të shtytjes dhe tërheqjes, por ka kapacitet mbajtës të dobët dhe nuk ka funksione tampon dhe rikuperimi. Përdoret zakonisht në sirtarët e tastierës së kompjuterit dhe sirtarët e dritës.

Rrëshqitja e topit prej çeliku është në thelb një rrëshqitje metalike me dy seksione ose tre seksione. Më e zakonshme është struktura e instaluar në anë të sirtarit, e cila është relativisht e thjeshtë për t'u instaluar dhe kursen hapësirë. Hekurudha e rrëshqitjes së topit prej çeliku me cilësi të lartë mund të sigurojë rrëshqitje të qetë dhe kapacitet të madh mbajtës. Ky lloj hekurudhor rrëshqitës mund të ketë funksionin e mbylljes së tamponit ose shtypjes së hapjes së rikthimit. Në mobiljet moderne, rrëshqitësit e topave të çelikut gradualisht po zëvendësojnë rrëshqitjet e rulit dhe bëhen forca kryesore e rrëshqitjeve moderne të mobiljeve.

Ndani atë që ju pëlqen


Rekomandohet për ju.
nuk ka të dhëna
Bëhu në kontakt me ne.
Ne po përpiqemi vazhdimisht vetëm për të arritur vlerën e klientëve
Zgjidhjen
Adresa
TALLSEN Inovacioni dhe Teknologjia Industriale, Jinwan South Road, ZhaoqingCity, Provinca Guangdong, P. R. Kinë
nuk ka të dhëna
E drejta e autorit © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Harta e faqes 
detect