loading
Производи
Производи

Одржување на лизгачки шини

Според видот на маслото за подмачкување, исто така се дели на подмачкување со маснотии и подмачкување со масло. Подмачкувањето со маснотии генерално треба да избере различни маснотии според просторијата и ситуацијата. Во нормални околности, на секои 100 километри работа, подмачкувањето со маснотии треба да се дополни. Барања за подмачкување на масло Линеарните водилки се обложени со масло против 'рѓа, а само линеарни водилки обложени со масло против 'рѓа може да се подмачкуваат.

Вреди да се напомене дека при употреба на многу ниска температура, маслото за подмачкување често ќе се измие, а шината за лизгање ќе го намали подмачкувањето на линеарниот водич. Затоа, за места со ниска температура, обрнете внимание на степенот на подмачкување и подмачкајте го во секое време. Подобрете ја фреквенцијата на подмачкување и количината на подмачкување, така што линеарниот водич добро се одржува и одржува. Горенаведените се совети за подмачкување на линеарни водилки. Ги потсетувам сите дека при изборот на лубрикант мора да се одлучи според целта на работата, за да се обезбеди подобра употреба.

Споделете го она што го сакате


Препорачан за тебе.
нема податок
Контактирај се со нас.
Постојано се стремиме само кон постигнување на вредноста на клиентите
Решенија:
Адреса
TALLSEN Innovation and Technology Industrial, Jinwan SouthRoad, ZhaoqingCity, провинцијата Гуангдонг, П. R. КинаName
нема податок
Авторски права © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Тајп 
detect