loading
Производи
Производи

Животот на слајдот

Ако се користи линеарен водич при употреба, мора да се гарантира дека има добар ефект на подмачкување. Доколку не се постигне ефектот на подмачкување, брзото ротирање ќе биде сериозно истрошено, што ќе влијае на усогласеноста со работата и ќе го намали работниот век. Зарем не е жешко? Како да се подмачкува линеарниот водич за да се подобри продуктивноста?

При изборот на лубриканти, мора да избереме според применливоста. Некои лубриканти го намалуваат конфликтот и ја спречуваат нивната заменливост. Некои лубриканти го намалуваат површинскиот стрес помеѓу ротирачките површини. Лизгачката шина го продолжува животниот век, а малку лубрикант може да спречи рѓосување на површината и целосно да ја подобри стапката на нејзината искористеност. Затоа, за различни цели, треба да се изберат различни лубриканти. Почестите линеарни водилки бараат релативно високи барања за лубрикант. Општо земено, тие мора да исполнуваат различни барања во исто време. Барањата се: висока стабилност и висока отпорност на корозија. , Висока отпорност на абење, низок конфликт и висока јачина на маслениот филм.

Споделете го она што го сакате


Препорачан за тебе.
нема податок
Контактирај се со нас.
Постојано се стремиме само кон постигнување на вредноста на клиентите
Решенија:
Адреса
TALLSEN Innovation and Technology Industrial, Jinwan SouthRoad, ZhaoqingCity, провинцијата Гуангдонг, П. R. КинаName
нема податок
Авторски права © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Тајп 
detect