loading
Производи
Производи

HOW TO REMOVE DRAWERS

Понекогаш одредени задачи за чистење и преместување може да бараат од вас рачно да ја извадите фиоката од шкаф, комода или слично парче мебел. Во повеќето случаи, отстранувањето на фиоките е лесно, но процесот може да варира во зависност од видот на фиоката што ја користите.

1 _356x267

Отворете ја фиоката и лоцирајте ги рачките на патеката долж надворешниот ѕид. Треба да видите и лост на секоја страна од фиоката, околу центарот на шините. Овие лост може да бидат исправени или малку закривени. Нивната задача е да спречат да се тргне фиоката од патот додека не бидат ослободени.

Внимавајте да не ги фатите прстите во преклопувачките шини кога ги отворате вратите.

Целосно издолжените слајдови обично се наоѓаат на фиоки од 12" (30 см), најчесто со прави ливчиња. Продолжените слајдови од три четвртини се почести на фиоките со кутии од 6" (15 см), често со заоблени шипки на патеката.

Држете ги двете рачки истовремено. Најдобар начин да ги откачите рачките е да го користите палецот или показалецот додека ја поддржувате фиоката од дното со преостанатите прсти. На овој начин, ако фиоката случајно излезе од патеката, нема да паднете.

Користете ја левата рака за да ја држите рачката на левата страна од фиоката и десната рака за да ја држите рачката од десната страна на фиоката

Некои рачки на шините можеби ќе треба да се повлечат нагоре наместо да се туркаат надолу. Сепак, овој тип на конфигурација е малку редок.

5_237x237

Извлечете ја фиоката право надвор додека ги држите рачките. Продолжете да ја лизгате фиоката кон себе, осигурувајќи се да ги држите двете рачки исклучени. Кога ќе стигне до крајот на патеката, треба да се подигне директно надвор. Поместете ги сите следни фиоки од парчето на ист начин.

_356x237

Кога ќе ја спуштите фиоката, ставете ја на рамна, цврста површина.

Ги препорачувам TALLSEN ЛИЗГОВИ СО ТОПЧКИ СОСТАВКИ ТРОСКИ (SL3453).

6_257x257

Може да издржи максимална тежина од 45 kg и главно е изработен од ладно валани челик со галванизиран финиш. Можете да го монтирате на страничните панели на вашите фиоки и овој лизгач ќе ве молчи бидејќи има вграден уред за амортизација .

Споделете го она што го сакате


Препорачан за тебе.
нема податок
Контактирај се со нас.
Постојано се стремиме само кон постигнување на вредноста на клиентите
Решенија:
Адреса
TALLSEN Innovation and Technology Industrial, Jinwan SouthRoad, ZhaoqingCity, провинцијата Гуангдонг, П. R. КинаName
нема податок
Авторски права © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Тајп 
detect