loading
Производи
Производи

Како да преместите тежок мебел

Преместувањето на тежок мебел често се смета за скучна работа. Малку се потите, може да си го повредите грбот и мора да побарате некој ваш пријател да ви помогне. Добивањето ново парче мебел може да се чувствува комплицирано и неисплатливо затоа што знаете дека ќе мора да го привлечете наоколу. Меѓутоа, со правилна техника, навистина не е толку тешко да се премести тешко парче мебел.

TALLSEN SLIDES_640x427

Можете да го добиете лизгачот со вистинска големина во вашата локална продавница за хардвер или домашно подобрување. Националните синџири како Home Depot или Талсен хардвер секако продаваат лизгачи за мебел. Ако планирате да преместувате мебел на тепих или трева, ќе сакате да купите лизгачи специјално за овој тип на движење.

Ако немате лизгачи, можете да го пробате и фризбиот.

Поставете го вашиот лизгач под четирите агли на мебелот. Подигнете го секој агол и поставете лизгач одоздола така што мазните рабови се свртени кон подот. Ова ќе го намали триењето и ќе го олесни движењето.

TALLSEN FURNITURE

Да го туркаме мебелот. Веднаш штом ќе го поставите лизгачот под аглите на мебелот, можете да почнете да го туркате. Ако има друго лице, тоа ќе помогне да се осигура дека мебелот не се превртува. Намалете го ризикот од превртување со туркање на мебелот од долниот дел наместо од врвот. Со лизгачот, триењето практично се елиминира и мебелот треба да биде многу лесен за движење.

Хардвер TALLSEN ви нуди широк спектар на опции, па ако не знаете што да користите за да ги поврзете вашите кабинети со вашите врати, погледнете TALLSEN да ги реши вашите прашања.

TALLSEN HINGE

Споделете го она што го сакате


Препорачан за тебе.
нема податок
Контактирај се со нас.
Постојано се стремиме само кон постигнување на вредноста на клиентите
Решенија:
Адреса
TALLSEN Innovation and Technology Industrial, Jinwan SouthRoad, ZhaoqingCity, провинцијата Гуангдонг, П. R. КинаName
нема податок
Авторски права © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Тајп 
detect