loading
Производи
Производи

Односите Кина-АСЕАН воведуваат нови изгледи за подобрување на квалитетот и надградба...1

2(1)

Односите меѓу Кина и АСЕАН воведуваат нови изгледи за подобрување и надградба на квалитетот (3)

Од избувнувањето на епидемијата, Кина ги надмина сопствените тешкотии и активно обезбеди антиепидемиски материјали и техничка помош за земјите од АСЕАН, и достави повеќе од 100 милиони дози нови вакцини против коронавирус во земјите на АСЕАН. Кинеските вакцини станаа важна поддршка за АСЕАН за изградба на „Големиот ѕид на имунизација“ и премостување на „имунолошкиот јаз“. Кина изјави дека ќе продолжи да се обединува со земјите од АСЕАН за борба против епидемијата, да им обезбеди на земјите на АСЕАН повеќе вакцини и да спроведе истражување и производство на вакцини, набавка, надзор и соработка за вакцинација според потребите на АСЕАН.

Да се ​​продлабочи соработката против епидемијата, да се промовира економското закрепнување, да се подобри нивото на односите, да се постигне „Кодекс на однесување на Јужното Кинеско Море“ што е можно поскоро, да се инсистира на поддржување на мултилатерализмот и заеднички да се промовираат азиските вредности. Во однос на развојната насока на односите Кина-АСЕАН, предлозите на Кина се и актуелни и долгорочни.

Наспроти позадината на епидемијата, економската, трговската и инвестициската соработка на Кина и АСЕАН го потисна овој тренд. Двете страни се меѓусебни најголеми трговски партнери и заеднички го промовираа потпишувањето на Договорот за регионално сеопфатно економско партнерство, што го води регионалното економско закрепнување.

Споделете го она што го сакате


Препорачан за тебе.
нема податок
Контактирај се со нас.
Постојано се стремиме само кон постигнување на вредноста на клиентите
Решенија:
Адреса
TALLSEN Innovation and Technology Industrial, Jinwan SouthRoad, ZhaoqingCity, провинцијата Гуангдонг, П. R. КинаName
нема податок
Авторски права © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Тајп 
detect