loading
Производи
Производи

Отстранување на проблеми со лизгачки шини

Индустриските лизгачки шини се претежно направени од челик или леано железо. При долготрајна употреба, поради различните степени на триење помеѓу двете контактни површини, ќе се предизвикаат различни степени на гребнатини и напрегања на површината на лизгачката шина, што сериозно ќе влијае на опремата. Прецизност на обработка и ефикасност на производството. Традиционалните методи за поправка обично користат методи за монтирање или замена на метални плочи, но потребна е голема количина на прецизно производство и рачно стругање, а поправката бара многу процедури и долг период на градба.

Полимерните композитни материјали може да се користат за да се реши проблемот со гребнатини и напрегања на лизгачите на машинскиот алат. Бидејќи материјалот има одлична адхезија, цврстина на компресија, отпорност на масло и абразија, може да обезбеди долготраен заштитен слој за компонентите. Потребни се само неколку часа за да се поправи изгребаниот дел од водечката шина и да се стави во употреба. Во споредба со традиционалниот метод, операцијата е поедноставна, а потребната цена е помала.

Споделете го она што го сакате


Препорачан за тебе.
нема податок
Контактирај се со нас.
Постојано се стремиме само кон постигнување на вредноста на клиентите
Решенија:
Адреса
TALLSEN Innovation and Technology Industrial, Jinwan SouthRoad, ZhaoqingCity, провинцијата Гуангдонг, П. R. КинаName
нема податок
Авторски права © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Тајп 
detect