loading

Zgjidhja e problemeve të hekurudhës rrëshqitëse

Binarët rrëshqitës industrialë janë bërë kryesisht prej çeliku ose gize. Gjatë përdorimit afatgjatë, për shkak të shkallëve të ndryshme të fërkimit midis dy sipërfaqeve të kontaktit, do të shkaktohen shkallë të ndryshme gërvishtjesh dhe tendosjesh në sipërfaqen e shiritit të rrëshqitjes, të cilat do të ndikojnë seriozisht në pajisje. Saktësia e përpunimit dhe efikasiteti i prodhimit. Metodat tradicionale të riparimit zakonisht përdorin metoda të montimit ose zëvendësimit të pllakave metalike, por kërkohet një sasi e madhe prodhimi preciz dhe gërvishtje manuale, dhe riparimi kërkon shumë procedura dhe një periudhë të gjatë ndërtimi.

Materialet e përbërë polimer mund të përdoren për të zgjidhur problemin e gërvishtjeve dhe tendosjeve në rrëshqitjet e veglave të makinës. Për shkak se materiali ka ngjitje të shkëlqyeshme, forcë në shtypje, rezistencë ndaj vajit dhe gërryerjes, ai mund të sigurojë një shtresë mbrojtëse afatgjatë për komponentët. Duhen vetëm disa orë për të riparuar pjesën e gërvishtur të shiritit udhëzues dhe për ta vënë në përdorim. Krahasuar me metodën tradicionale, operacioni është më i thjeshtë dhe kostoja e kërkuar është më e ulët.

Ndani atë që ju pëlqen


Rekomandohet për ju.
nuk ka të dhëna
Bëhu në kontakt me ne.
Ne po përpiqemi vazhdimisht vetëm për të arritur vlerën e klientëve
Zgjidhjen
Adresa
TALLSEN Inovacioni dhe Teknologjia Industriale, Jinwan South Road, ZhaoqingCity, Provinca Guangdong, P. R. Kinë
nuk ka të dhëna
E drejta e autorit © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Harta e faqes 
detect