loading
Производи
Производи

Односите Кина-АСЕАН воведуваат нови изгледи за подобрување на квалитетот и надградба...3

1

Во 1991 година, Кина беше поканета да присуствува на 24-тиот состанок на министрите за надворешни работи на АСЕАН во Куала Лумпур, кој официјално го отвори процесот на дијалог меѓу Кина и АСЕАН. Со заеднички напори на двете страни, соработката меѓу Кина и АСЕАН постигна скок во развојот и стана најуспешен и најдинамичен модел на соработка во азиско-пацифичкиот регион. Ова е неразделно од фактот дека двете страни секогаш се ставаат на прво место во нивните надворешни односи; секогаш ставајте ги луѓето на прво место и фокусирајте се на прагматична соработка; секогаш држете го духот на партнерство и работете заедно за да се справите со големите предизвици; секогаш придржувајте се до отворениот развој и постигнувајте взаемна корист и победа-победа; секогаш земајте ја целокупната ситуација како на Важно е да ги поставите разликите на место.

Од минатата година, наспроти влијанието на новата епидемија на круна пневмонија, Кина и АСЕАН соработуваа и си помагаа меѓусебно, а односот меѓу двете страни е дополнително сублимиран. Во моментов, антиепидемиската ситуација во АСЕАН е сè уште тешка, а поинфективните мутирани соеви извршија поголем притисок врз спречувањето на епидемијата на земјите од АСЕАН; нерамномерната дистрибуција на глобалната вакцина за нова круна предизвика земјите од АСЕАН да не можат брзо да ја зголемат стапката на вакцинација и да воспостават имунолошка бариера.

Споделете го она што го сакате


Препорачан за тебе.
нема податок
Контактирај се со нас.
Постојано се стремиме само кон постигнување на вредноста на клиентите
Решенија:
Адреса
TALLSEN Innovation and Technology Industrial, Jinwan SouthRoad, ZhaoqingCity, провинцијата Гуангдонг, П. R. КинаName
нема податок
Авторски права © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Тајп 
detect