loading

Procesi historik i zhvillimit të pjesëve të stampimit të metaleve të mobiljeve

Procesi historik i zhvillimit të pjesëve të stampimit të metaleve të mobiljeve (Pjesa 1)

Prodhimi i pajisjeve moderne të mobiljeve e ka origjinën nga Evropa dhe ka marrë si të parën ish-Gjermaninë Perëndimore.

Vitet 1960 ishin periudha e zhvillimit të industrisë së mobiljeve moderne në botë, dhe ishte gjithashtu faza në rritje e industrisë së pajisjeve moderne të mobiljeve. Makina e parë automatike e brezit të skajeve u prodhua në vitet 1990. Disa vende të Evropës Perëndimore, të përfaqësuara nga Gjermania Perëndimore, zhvilluan dhe prodhuan lidhës të ndryshëm harduerësh mobiljesh dhe pjesë dekorative të përshtatshme për strukturat moderne të mobiljeve dhe filluan të formojnë një industri të prodhimit të pajisjeve të mobiljeve ose grup kompanish. Mentesha e parë e fshehur në formë filxhani e zhvilluar nga kompania gjigante gjermane dhe seria e parë e produkteve harduerike u shfaqën në vitet 1960.

8

Ndani atë që ju pëlqen


Rekomandohet për ju.
nuk ka të dhëna
Bëhu në kontakt me ne.
Ne po përpiqemi vazhdimisht vetëm për të arritur vlerën e klientëve
Zgjidhjen
Adresa
TALLSEN Inovacioni dhe Teknologjia Industriale, Jinwan South Road, ZhaoqingCity, Provinca Guangdong, P. R. Kinë
nuk ka të dhëna
E drejta e autorit © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Harta e faqes 
detect