loading

Porositë e reja për mobilje mbetën të forta në maj, duke u rritur 47%

Porositë e reja për mobilje mbetën të forta në maj, duke u rritur me 47% krahasuar me të njëjtin muaj të vitit të kaluar, sipas sondazhit të fundit Furniture Insights të prodhuesve dhe shpërndarësve të banesave nga firma e kontabilitetit dhe konsulencës Smith Leonard.

growth

"Rezultatet e sondazhit tonë të fundit vazhdojnë të tregojnë rritje të fortë nga viti në vit pasi krahasimet kanë filluar të pasqyrojnë fillimet e biznesit që kthehen duke filluar nga maji 2020," tha Smith Leonard Partneri Ken Smith në raport, duke vënë në dukje 91% të kompanive të anketuara. porositë e regjistruara rriten në maj. “Nga viti deri më sot, porositë e reja u rritën me 67% gjatë pesë muajve të parë të 2020. Duke u rikthyer në kohët më normale, ne krahasuam vitin e deritanishëm të porosive të reja për 2021 me atë të 2019-ës. Ky krahasim tregoi se porositë e reja u rritën afërsisht 36% gjatë asaj periudhe, njësoj siç raportuam muajin e kaluar për rezultatet e prillit të deritanishëm. Pra, këto rezultate duket se vërtet tregojnë se biznesi ka qenë aq i mirë sa duket.”

Dërgesat e majit u rritën 64% krahasuar me majin 2020 pasi shitësit vazhduan të rriteshin dhe filluan të dërgonin nga ngarkesat e mbetura. "Kjo rritje solli rezultatet nga viti i deritanishëm në një rritje prej 43%," tha Smith. “Rezultatet e deritanishme treguan një rritje prej 17% krahasuar me rezultatet e vitit 2019.”

"Shumica e prodhuesve po tregojnë datat e dorëzimit prej rreth tre muajsh deri në gjashtë muaj nga ajo që kemi dëgjuar," vuri në dukje Smith. "Distributorët kanë të njëjtat probleme pasi shumë prej kompanive aziatike janë mbyllur ose ngadalësuar gjithashtu për shkak të COVID-19."

Nivelet e arkëtueshme ishin në përputhje me dërgesat, duke u rritur me 50% nga maji i vitit të kaluar. Smith vuri në dukje se me nivelet aktuale të prapambetjes, "shumica e departamenteve të kredisë po sigurohen që klientët të jenë aktualë me porositë më të vjetra përpara se të marrin ndonjë porosi të re."

Ndani atë që ju pëlqen


Rekomandohet për ju.
nuk ka të dhëna
Bëhu në kontakt me ne.
Ne po përpiqemi vazhdimisht vetëm për të arritur vlerën e klientëve
Zgjidhjen
Adresa
TALLSEN Inovacioni dhe Teknologjia Industriale, Jinwan South Road, ZhaoqingCity, Provinca Guangdong, P. R. Kinë
nuk ka të dhëna
E drejta e autorit © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Harta e faqes 
detect