loading

3 Ide kreative për dekorimin e mureve të kuzhinës për të shijuar hapësirën

 

3 Ide kreative për dekorimin e mureve të kuzhinës për të shijuar hapësirën 1

HOUSE OF CHAIS

Dekorimi i kuzhinës tuaj mund të jetë disi një sfidë. Ju duhet të balanconi funksionalitetin, organizimin dhe dekorimin, të gjitha në një hapësirë. Plus, dekorimi i kuzhinës mund të bëhet i kushtueshëm—ne nuk kemi të gjithë buxhete për pllaka të reja, rafte të hapura, sportele ose pajisje të fshehura.

Sidoqoftë, mos u shqetësoni, ne ju kemi mbuluar me 18 mure kuzhine déide kor që e bëjnë kuzhinën tuaj të duket po aq e mirë sa ushqimi që do të gatuani në të.

01 A 18

Harrojeni Tile Backsplash

kitchen wall

LAQUITA TATE

Kush thotë se spërkatja juaj e pasme duhet të jetë me pllakë? Shumë prej nesh janë të lodhur nga pllakat klasike të metrosë së bardhë (megjithëse, ato janë të përjetshme), kështu që pse të mos e ndërroni? Përdorimi i letër-muri të rëndë ose letër kontakti mund të zëvendësojë pllakën për një pjesë të çmimit dhe pothuajse në çdo model që mund të imagjinoni.

 

kitchen wall

LA DESIGNER AFFAIR

Disa njerëz rezervojnë letër-muri të guximshme për dhomat e pluhurit të vogël ose muret me theks, por ne themi të shkoni të gjithë në kuzhinë. Ky model grafik me lule është i ndritshëm dhe i gëzueshëm, dhe rafti i zi pranë tij është vendi i përsosur për të shfaqur librat e gatimit, enët e gatimit dhe bimët (sigurisht). Pikët bonus nëse i koordinoni tenxheret dhe tiganët tuaj me disa nga ngjyrat në letër-muri.

 

Kitchen with wooden wall.

NAKED KITCHENS

Edhe pse mund të jetë e vështirë të bëhesh kreativ me muret e kuzhinës—në fund të fundit, ata janë shpesh të ripërtërirë kryesisht nga kabineti—jepini atyre një interes vizual me disa teksturë. Ky mur me detaje prej druri në këtë kuzhinë sjell një ndjenjë të ngrohtë dhe tërheqëse në hapësirë. Plus, muri prej druri është një bazë e shkëlqyer për dizajn dhe décor, pasi thekset prej druri në hapësirë ​​tani ndjehen si në shtëpi.

 

 

Ndani atë që ju pëlqen


Rekomandohet për ju.
nuk ka të dhëna
Bëhu në kontakt me ne.
Ne po përpiqemi vazhdimisht vetëm për të arritur vlerën e klientëve
Zgjidhjen
Adresa
TALLSEN Inovacioni dhe Teknologjia Industriale, Jinwan South Road, ZhaoqingCity, Provinca Guangdong, P. R. Kinë
nuk ka të dhëna
E drejta e autorit © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Harta e faqes 
detect