loading

Arsyet për rrëshqitje të hekurudhës jo pa probleme

Ndërsa standardet ekonomike dhe të jetesës së vendit tim vazhdojnë të përmirësohen, gjithnjë e më shumë rrëshqitës me top çeliku përdoren në mobilje dhe rrëshqitësit e topave të çelikut mund të hasin probleme me tërheqje kur përdoren. Kompania Kunshan Jinluda përmbledh sa vijon:

1. Topat e çelikut të hekurudhës së rrëshqitjes janë topa çeliku inferiorë, të cilët janë me gropa, jo të plota dhe të rrumbullakosura mjaftueshëm, ose dizajni material i vetë hekurudhës së rrëshqitjes është me defekt

2. Shumë artikuj janë grumbulluar dhe të rëndë, gjë që shtrydh hapësirën e sirtarit, duke bërë që shina e rrëshqitjes të jetë shumë e ngarkuar për funksionim të qetë.

3. Koha e përdorimit është shumë e gjatë, zakonisht jeta e shërbimit të hekurudhës së rrëshqitjes është 50,000 herë pas hapjes dhe mbylljes. Nëse jeta e shërbimit është shumë e gjatë, topat e çelikut brenda janë pak a shumë të konsumuar, gjë që e bën të pamundur shtyrjen dhe tërheqjen pa probleme.

4. Hekurudha e rrëshqitjes është e ndryshkur, dhe brazda e topit dhe topat e çelikut brenda gërryhen dhe ndryshken lehtësisht në një mjedis me lagështi të lartë.

5. Binarët e rrëshqitjes së instalimit nuk janë të rreshtuara horizontalisht, hendeku i instalimit midis shinave të rrëshqitjes është shumë i vogël ose vidhat janë shumë të gjata për të bllokuar sirtarin.

6. Asnjë nga arsyet e mësipërme nuk mund të kërkojë pak vaj lubrifikues nëse shina e rrëshqitjes nuk është e lëmuar.

Ndani atë që ju pëlqen


Rekomandohet për ju.
nuk ka të dhëna
Bëhu në kontakt me ne.
Ne po përpiqemi vazhdimisht vetëm për të arritur vlerën e klientëve
Zgjidhjen
Adresa
TALLSEN Inovacioni dhe Teknologjia Industriale, Jinwan South Road, ZhaoqingCity, Provinca Guangdong, P. R. Kinë
nuk ka të dhëna
E drejta e autorit © 2023 TALLSEN HARDWARE - lifisher.com | Harta e faqes 
detect